PKP Przewozy Regionalne
22 9436 lub 42 9436
Połączenie
z: do:
Tymczasowe zmiany w kursowaniu pociągów dla stacji:

AKTUALNOŚCI

Nowe logo i systemy zarządzania ruchem w Przewozy Regionalne (ex-PKP)
 
PKP Przewozy Regionalne* wprowadzają kolejne zmiany mające zapewnić pasażerom najwyższą jakość oferowanych usług. Poza nową nazwą – Przewozy Regionalne – zmienia system identyfikacji wizualnej oraz stawia na innowacyjny system zarządzania ruchem pociągów. Nowe rozwiązania pozwolą na lepsze wykorzystanie taboru kolejowego oraz w konsekwencji na usprawnienie zarządzania zasobami spółki.  

Firma w niespełna rok po usamorządowieniu kończy procedurę zmiany nazwy spółki. Zgodnie z decyzją właścicieli, zrezygnowano z członu PKP w nazwie. Wprowadzono również nowe barwy korporacyjne przewoźnika - zieleń, błękit i granat. Pojawią się one m.in. na tablicach kierunkowych pociągów, w wystroju kas, drukowanych materiałach informacyjnych i promocyjnych oraz w nowym serwisie internetowym Przewozów Regionalnych.

 – Decyzja o rebrandingu została podjęta po wielu analizach ekonomicznych i marketingowych – stwierdził Tomasz Moraczewski, prezes PKP Przewozy Regionalne. – Chcieliśmy podkreślić naszą odrębność od Grupy PKP i jednocześnie zasygnalizować pasażerom efekty działań restrukturyzacyjnych poprzez nowy system identyfikacji wizualnej. Nasza spółka powinna się kojarzyć z nowoczesną i dynamiczną firmą, która korzystając z kilkudziesięcioletniego dziedzictwa kolei w Polsce wprowadza najnowsze rozwiązania technologiczne, atrakcyjne produkty i wysoki poziom obsługi. W sensie ekonomicznym zmiana nazwy i logo to również wielomilionowe oszczędności dla spółki – dodał prezes Moraczewski. – Przewidywane koszty rebrandingu na lata 2009-2014 to ok. 450 tys. zł rocznie, natomiast spodziewane opłaty licencyjne za logo PKP to koszt ok. 7 mln zł rocznie.
 
Zmiany w spółce dotyczą również zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych i informatycznych, mających usprawnić zarządzanie taborem i dostosowywanie rozkładu jazdy pod kątem potrzeb pasażerów. Rozwijamy, wprowadzony w drugim kwartale tego roku, nowoczesny system monitorujący m.in. pracę kas, punktualność kursów, aktualne umiejscowienie pociągów, sprzedaż i odprawę podróżnych w pociągach, także dający podgląd na perony. Dzięki niemu będzie można optymalizować wielkość składów, by dopasować je do liczby pasażerów.
 
*nazwa „PKP Przewozy Regionalne” spółka z o.o. prawnie obowiązuje do czasu wpisania zmian do Krajowego Rejestru Sądowego

Prezentacja nt. zmian w Przewozach Regionalnych

Prezentacja nt. nowych systemów informatycznych

© Copyright by Przewozy Regionalne
Powered by WEBPUBLICA intelligence online
Adres wydrukowanej strony: http://old.przewozyregionalne.pl/aktualnosci,s,22,290.htmlWydrukowano dnia 2017-01-18© Copyright by PKP Przewozy Regionanalne 2005-2017Oprogramowanie: WEBPUBLICA intelligence on line