PKP Przewozy Regionalne
22 9436 lub 42 9436
Połączenie
z: do:
Tymczasowe zmiany w kursowaniu pociągów dla stacji:

W REGIONACH

PODKARPACKIE

Aktualności

Nowy rozkład jazdy pociągów REGIO na terenie województwa podkarpackiego zakłada kursowanie pociągów na wszystkich dotychczas obsługiwanych liniach. Pociągi będą uruchamiane według podobnego układu godzinowego jak w rozkładzie jazdy 2009/10 ważnym do 11 grudnia 2010, na niżej wymienionych liniach kolejowych:

- Przemyśl – Rzeszów Gł. – Tarnów – Kraków Gł.
- Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów
- Rzeszów Gł. – Kolbuszowa - Stalowa Wola Rozwadów – Lublin
- Jarosław – Munina – Horyniec Zdrój
- Rzeszów Gł. – Jasło – Zagórz – Łupków


Ilość uruchamianych połączeń nie ulegnie zasadniczej zmianie, zmiany będą dotyczyły nieznacznego przesunięcia godzin odjazdów i przyjazdów pociągów ( dotyczy to zwłaszcza pociągów o niskiej do tej pory frekwencji podróżnych) – zmiany mają służyć dostosowaniu oferty do potrzeb pasażerów.

Od 12 grudnia 2010r. pasażerowie będą mieli możliwość skorzystania z nowych pociągów w taryfie REGIO łączących Rzeszów z Lublinem. Nowe dwie pary pociągów połączą stolice Podkarpacia i Lubelszczyzny umożliwiając codzienne i bezpośrednie dojazdy w porze porannej oraz popołudniowej.
 Nowością w ofercie będą także połączenia umożliwiające bezpośrednie dotarcie z Rzeszowa do Zagórza. Pasażerowie dotrą w godzinach porannych i popołudniowych w Bieszczady i powrócą do stolicy Podkarpacia w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych, pasażerowie będą mogli podróżować z przesiadką w Rzeszowie do i z Warszawy pociągami TLK Spółki PKP IC, oraz do Poznania i Gliwic pociągami interRegio.
 Ważną zmianą w rozkładzie jazdy będzie dostosowanie skomunikowania pociągów REGIO w Przeworsku z kierunku Stalowej Woli, w Jarosławiu z kierunku Horyńca Zdrój, w Rzeszowie z kierunku Stalowej Woli Rozwadów – Tarnobrzeg – Kolbuszowa oraz kierunku Zagórza i Jasła łączących wschodnią i zachodnią część województwa z pociągami interREGIO i TLK Spółki PKP IC w kierunku Gdyni,  Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia oraz Poznania.

 Nowością jest uruchomienie nowych połączeń pociągami interRegio rejonu Stalowej Woli z Poznaniem przez Rzeszów, Kraków, Katowice, Opole, Wrocław („Wielkopolanin”) i z Gliwicami („San”). Do sieci szybkich i tanich połączeń interREGIO włączone zostają także Bolesławiec z codziennym pociągiem „Łużyce” do Przemyśla, Warszawa – Rzeszów – Warszawa z codziennym pociągiem „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, Rzeszów – Wrocław – Rzeszów „Galicja”, Rzeszów – Gliwice – Rzeszów „Podkarpacie” i Przemyśl - Kraków .

Ze względu na spore różnice w zainteresowaniu podróżnych poszczególnymi kursami w różne dni tygodnia, niektóre pociągi w pełnej relacji będą jeździły tylko w wybrane dni, np. w weekendy. Pozwoli to optymalnie wykorzystywać tabor wysyłając go w konkretne dni tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. 

Liniowe rozkłady jazdy
© Copyright by Przewozy Regionalne
Powered by WEBPUBLICA intelligence online
Adres wydrukowanej strony: http://old.przewozyregionalne.pl/w-regionach,podkarpackie,wydarzenia-z-regionu,s,9,6351.htmlWydrukowano dnia 2017-01-18© Copyright by PKP Przewozy Regionanalne 2005-2017Oprogramowanie: WEBPUBLICA intelligence on line